PORTALE PARTNERÓW
HOBBY

Militaria, czyli nie tylko wyposażenie dla wojska

Mówiąc o militariach, od razu na myśl przychodzą ci uzbrojeni żołnierze, ale czy na pewno tak jest? W dobie rozwijającego się świata militaria nie są przeznaczone wyłącznie dla określonej grupy ludzi. Pewnie spytasz „Więc dla kogo?”. Odpowiadamy – dla każdego, kto, choć w niewielkim stopniu interesuje się wojskiem, strzelectwem, ale nie tylko. To również miłośnicy przygód uprawiający survival, czy sporty ASG.

Militaria – ASG – co to jest i jak zacząć

ASG to dość popularne gry militarne z użyciem replik broni. Mówiąc, że o paintballu słyszeli wszyscy, których interesują militaria, nie przesadzimy, ale jest to dość kosztowny sport, na który nie każdy może sobie pozwolić. Natomiast sprawa sportowej rywalizacji przy użyciu ASG ma się zupełnie inaczej. W tym przypadku można za niewielkie pieniądze poczuć smak wojskowej potyczki.

Pewnie w pewnym stopniu orientujesz się, co oznacza skrót ASG, jeśli nie wyjaśniamy – jest to akronim angielskiego wyrażenia „AirSoft Gun”, które w wolnym tłumaczeniu oznacza replikę broni palnej. Broń ASG jest wierną kopią (1:1, jeśli chodzi o wygląd) broni palnej używanej w realnym świecie. Amunicją są plastikowe kulki zazwyczaj o średnicy 6 mm. Zapewne osobom, których fascynują militaria, wszystkie terminy związane z ASG są znane, niemniej jednak, mając świadomość, że miłośników sportów ASG przybywa, warto zgłębić ten temat.

Sklepy mające na swoich półkach militaria, oferują także różne dodatkowe akcesoria do broni ASG, dzięki którym może być ona modyfikowana i ulepszana.

 

Zadzwoń:
+48
508 624 135

Zobacz stronę:
https://www.morowo.com.pl/militaria
”militaria

Dojazd: