PORTALE PARTNERÓW
ROZWÓJ OSOBISTY

Trener personalny kurs Wrocław – kto to właściwie jest i czym się zajmuje

Trener personalny, zwany również trenerem osobistym to osoba, która prowadzi indywidualne zajęcia z osobami zainteresowanymi doskonaleniem swoich umiejętności, albo też chcące rozwinąć swoje cechy osobiste w zakresie sportowego stylu życia, tańca, odżywiania itp. Klienci, którzy korzystają z usług trenera personalnego, są zazwyczaj zainteresowani możliwością osiągnięcia celu w danym zakresie w szybkim i dostosowanym do ich możliwości tempie.

 

Trenerzy personalni to osoby wszechstronnie przygotowane do pracy z klientem zarówno od strony psychologicznej i pedagogicznej, jak i przede wszystkim od strony uprawianej dyscypliny. Trener personalny będzie umiał poradzić sobie podczas zajęć z osobami młodymi, starszymi, amatorami, jak i sportowcami. Trening powinien zaczynać od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu, dzięki temu określi plan postępowania z klientem.

Spersonalizowane treningi prowadzi się zarówno w klubie fitness, jak i w domu klienta, na basenie czy w terenie. Trener personalny często również doradza co do stosowania odpowiedniej, zbilansowanej diety czy odżywek. Podpowiada również jak ćwiczyć, w przypadku kiedy klient nie ma dostępu do profesjonalnych urządzeń, a w ciężkich chwilach, kiedy nadchodzi zwątpienie, zmotywuje do dalszych działań w dążeniu do wymarzonego celu.

 

W Polsce popularność tego zawodu nie maleje, a wręcz przeciwnie, stale rośnie. Jest to związane ze wzrostem stopy życiowej oraz przede wszystkim ze zmianą stylu życia społeczeństwa. Coraz większej ilości osób zależy na dobrej kondycji, zdrowym trybie życia i atrakcyjnym wyglądzie, a dzięki ustawom deregulacyjnym trenerem personalnym może zostać każdy, a ilość kursów trenerskich jest jak przysłowiowy wysyp grzybów po deszczu.

 

Jeśli chcesz to sprawdzić dostępność kursów w swoim mieście, wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło z danym miastem, np. trener personalny kurs Wrocław.

 

Zadzwoń:
+48 769 348 307

Zobacz stronę:
https://www.wes.edu.pl/kursy/
”Trener